» Spółdzielnie Uczniowskie na Targach Pracy

Stowarzyszenie Morena będzie obecne na Metropolitalnych Targach Pracy Pomorza, które odbędą się 10.04. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AMBEREXPO w Gdańsku, przy ul. Żaglowej 11 w godzinach 10-16. Co będziemy prezentować? SPÓŁDZIELNIE UCZNIOWSKIE.

Nasze stanowisko stanie w STREFIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Będziemy opowiadać o przedsiębiorczości młodzieżowej, doradzać w sprawach związanych z zakładaniem oraz prowadzeniem działalności spółdzielni. Zaprezentujemy także inicjatywy, które zostały podjęte przez nasze spółdzielnie w ostatnim roku. Serdecznie zapraszamy!

Co innego zobaczycie na targach?

Tegoroczna edycja  ma bogatą i różnorodną ofertę aktywności. W kilku strefach tematycznych (m.in: Strefa Pracy, Strefa Informacji, Strefa Kreatywności i Odkrywania Talentów, Strefa Przedsiębiorczości, Chill) na odwiedzających czekać będą pracodawcy z ofertami pracy, wyspy zawodów, na których odwiedzający dowiedzą się – krok po kroku – w jaki sposób znaleźć pracę marzeń; w programie targów warsztaty z doradcami zawodowymi oraz eksperckie konsultacje.

Nie zabraknie ciekawych propozycji zarówno dla osób szukających zatrudnienia, jak i mieszkańców Pomorza potrzebujących specjalistycznej wiedzy z obszaru HR, impulsu do zmiany w życiu zawodowym bądź wsparcia w profesjonalnym planowaniu kariery.

Na Metropolitalnych Targach Pracy Pomorza na odwiedzających czekać będzie ponad 100 wystawców – międzynarodowe korporacje, lokalne firmy oraz instytucje zajmujące się wspieraniem młodego biznesu.

Program tragów przewiduje wiele różnorodnych aktywności dla uczniów pomorskich szkół m.in. : w ramach towarzyszącego Targom eventu dla młodzieży  „Power 2 Work” będziemy wspólnie budować maszynę Goldberga – jest to atrakcja rozwijająca kompetencje osób młodych potrzebne na rynku pracy jak współpraca w grupie, komunikacja, kreatywność. 

Na scenie wystąpią prelegenci z przekazem motywującym do działania, którzy opowiedzą m.in. o tym jak wygląda branża IT w Polsce i Trójmieście (Dorota Borzyszkowska-Szymanowska z infoShare Akademy w Gdańsku), jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej (Magdalena Nowakowska, HR Competence Call Center), dlaczego warto zainwestować w karierę w sektorze BPO (Anna Noszczyńska – WNS Global Services), jak zmienić nawyki, żeby szybciej znaleźć dobra pracę (narzędzia i techniki automotywacji) – prelekcja Jadwigi Korzeniowskiej autorki bloga Laboratorium zmieniacza, z pokazem  iluzji mentalnej  poruszającej  tematykę rozwoju osobistego, spełniania marzeń wystąpi iluzjonista Kajetan Bielecki.

Więcej informacji na stronie targowej www.metropolitalnetargipracy.pl