EVS - Stowarzyszenie Morena

Celem Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service – EVS) jest zwiększenie możliwości aktywnego uczestnictwa mieszkańców w życiu społecznym, promując dążenie do ciągłego rozwoju oraz możliwość kooperacji społeczności lokalnej z reprezentantami innych państw. W ramach projektu gościmy wolontariuszy działających na różnych polach. Działania skierowane są do szerokiego grona odbiorców: dzieci i młodzieży, środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, harcerzy, osób starszych.

Wolontariusze zdobywają nowe umiejętności oraz rozwijają swoją kreatywność. Zajęcia zaplanowane w projekcie są prowadzone przez reprezentantów różnych kultur dzięki temu odbiorcy działań mają okazję zwiększyć swoją świadomość europejską, pokonać swoje bariery w kontakcie z obcokrajowcami oraz otworzyć się na różnorodność i wielokulturowość – nowe oblicze Trójmiasta 🙂

Więcej o tym co to jest wolontariat międzynarodowy, jakie są projekty oraz kto może uczestniczyć dowiecie się z filmiku, link niżej, zrobionego przez naszą byłą wolontariuszkę – Estefanię.

 

 

Więcej o tym, czym zajmują się nasi wolontariusze EVS znajdziesz na naszym FACEBOOKu.

Chciałbyś zostać wolontariuszem i wyjechać za granicę? Masz więcej pytań? Spotkajmy się. Napisz do nas:

Lena: od@morena.org.pl,
Joãojo@morena.org.pl,
Szymon: sk@morena.org.pl