» WOLONTARIAT MIĘDZYNARODOWY

WOLONTARIAT W RAMACH PROGRAMU „EUROPEJSKI KORPUS SOLIDARNOŚCI”

Wolontariat w ramach programu EKS zapewnia młodym ludziom możliwość uczestniczenia w codziennej pracy organizacji/stowarzyszenia w działaniach solidarnościowych. Wolontariat pomaga przezwyciężyć ważne wyzwania i zaspokaja potrzeby lokalnych społeczności. Udział w projekcie umożliwia młodym ludziom zdobycie przydatnych doświadczeń, umiejętności i kompetencji w zakresie rozwoju osobistego, edukacyjnego, społecznego, a tym samym poprawy ich zdolności do zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa.

Wolontariat trwa od 2 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach od 2 tygodni do 2-ch miesięcy (wolontariat krótkoterminowy, wolontariat grupowy).

Program jest skierowany do młodych ludzi 18-30 lat i jest dobrą szansą dla osób, którzy z powodów ekonomicznych lub przeszkód geograficznych nie mają możliwości wyjazdu za granicę. Program pokrywa koszty wyżywienia, dojazdu i zakwaterowania wolontariusza na miejscu oraz wolontariusz otrzymuje kieszonkowe dla wsparcia własnych wydatków.

W ramach projektów wolontariatu gościmy wolontariuszy działających na różnych polach. Działania skierowane są do szerokiego grona odbiorców: dzieci i młodzieży, środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, harcerzy, osób starszych. Zajęcia zaplanowane w projekcie są prowadzone przez reprezentantów różnych kultur dzięki temu odbiorcy działań mają okazję zwiększyć swoją świadomość europejską, pokonać swoje bariery w kontakcie z obcokrajowcami oraz otworzyć się na różnorodność i wielokulturowość – nowe oblicze Trójmiasta.

W ramach Europejskiego Korpusu Solidarności Stowarzyszenie Morena wspiera młodych ludzi w wyjazdach na wolontariat do innych krajów. W ciągu ostatnich 3-ch lat wysłaliśmy 5 młodych Gdańszczan na wolontariat krótko i długo terminowy do Portugalii i Aruby (wyspa na Karaibach).

Więcej o tym co to jest wolontariat międzynarodowy, jakie są projekty oraz kto może uczestniczyć dowiecie się na portalu Europejskiego Korpusu Solidarności –

https://eks.org.pl/?gclid=Cj0KCQjw94WZBhDtARIsAKxWG-8hv5y7JrUMrey2_DqhD6L5BWBG__ek39r9a3xD8Upt4Vex9ElJ8YsaAvhiEALw_wcB

 

Przeczytać, czym zajmują się nasi wolontariusze  możesz na naszym FACEBOOKu

Chciałbyś zostać wolontariuszem i wyjechać za granicę? Masz więcej pytań? Spotkajmy się. Napisz do nas:

Olena: od@morena.org.pl,

Malwinamk@morena.org.pl,