» Eurodesk Pomorze

Eurodesk to sieć działająca w 34 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i młodzieżową.
Eurodesk to informacja o wolontariacie, studiowaniu, pracy, mobilności i aktywności na terenie Europy. Stowarzyszenie Morena od 2004 tworzy największą w Europie sieć regionalną Eurodesk Pomorze – 30 punktów. W ramach projektu opracowaliśmy standardy pracy i ewaluacji subregionów, testowaliśmy prowadzenie przez nie unikatowego wsparcia w postaci powiatowego funduszu grantowego (patrz Fundusz Młodzieżowe) i asysty projektów, organizowania lokalnych szkoleń dla liderek i liderów młodzieżowych.
Prowadzimy bazę programów grantowych oraz informujemy o polityce młodzieżowej Unii Europejskiej. Informujemy o różnego rodzaju dofinansowaniach, czy szkoleniach prowadzonych przez na przykład instytucje europejskie. Pomagamy znaleźć partnerów do różnorodnych projektów. Do naszych zadań należy również dystrybuowanie publikacji i newsletterów. W gdańskich szkołach prowadzimy eurolekcje, które pomagają młodym ludziom zrozumieć idee działania Unii Europejskiej lub różnych instytucji z nią związanych. Współpracujemy z kilkudziesięcioma organizacjami w Polsce i Europie.