» „A Touch of Aruba” – spotkanie z egzotyką w Stowarzyszeniu Morena

W piątek 5 listopada o 19:30 zapraszamy Cię do podróży na niewielką wulkaniczną wyspę położoną na Morzu Karaibskim. O swoim kraju odpowiedzą wolontariusze Stowarzyszenia Morena – Jelixie i Daniel. Będzie dużo muzyki, tańca i arubiańskich przysmaków. Ta słoneczna, rajska wyspa odkryje przed Tobą swoje tajemnice podczas prezentacji fotograficznej  i różnych tanecznych zabaw, bo tematem przewodnim jest karnawał.

Aruba to niewielka wyspa (193 km2) leżąca nieopodal Wenezueli. Mało kto wie, że należy do terytorium Królestwa Niderlandów, choć nazwa stolicy – Oranjestad – może nieco na ten trop naprowadzić. Znana jest z piaszczystych plaż oraz ciekawej, kolonialnej zabudowy. Holenderski jest językiem urzędowym, ale większość mieszkańców posługuje się papamiento, czyli kreolskim dialektem na bazie hiszpańskiego, portugalskiego, holenderskiego i angielskiego.

Podczas spotkania podróżniczego dowiesz się o wiele więcej o wyspie niż opisują przewodniki – bo przecież relacja rodowitych mieszkańców jest bezcenna. Jelixie i Daniel to dwójka wolontariuszy rezydujących w Gdańsku na krótkoterminowym pobycie w Stowarzyszeniu Morena. Wyjeżdżają w połowie listopada, więc to będzie idealna okazja, by ich jeszcze spotkać i zakosztować trochę słońca w jesienny wieczór.

Wydarzenie dostępne pod linkiem: https://fb.me/e/LjqhJ0wQ

Jeśli nie możesz przyjść, a chcesz poznać Arubę, możesz jeszcze zorganizować spotkanie w swojej szkole lub organizacji – napisz: mk@morena.org.pl