Spotkanie sieciujące dla nauczycieli gdańskich szkół podstawowych - Stowarzyszenie Morena

11 maja 2017 odbyło się kolejne spotkanie sieciujące dla nauczycieli Gdańskich Szkół Podstawowych w ramach projektu Szkolimy Uczniów Przedsiębiorczych Empatycznych Rozsądnych. Gdańskie Szkoły Podstawowe.

Spotkanie rozpoczęło się networkingiem i kawą, gdzie nauczyciele i nauczycielki mogli/ły porozmawiać i powiedzieć co nowego u nich. W dalszej części gościliśmy Panią Ewę Kasprowiak ze Szkoły Podstawowej 49, która opowiedziała nam czym jest Spółdzielnia Uczniowska i jak działa na przykładzie prowadzonej spółdzielni uczniowskiej „Biedroneczka”. Opowiedziała o całym procesie powstania, o korzyściach i zaletach funkcjonowania oraz zdradziła praktyczne wskazówki jej prowadzenia. Spółdzielnia działa od ponad roku, w tym czasie z wypracowanego już zysku udało się współfinansować kilka wydarzeń szkolnych czy zakupić Ozoboty czyli edukacyjne roboty. Spółdzielcom udało się również wyjechać na wycieczkę do Warszawy. Dzięki działaniu spółdzielni uczniowskiej osoby (spółdzielcy) zaangażowani w jej funkcjonowanie podnieśli swoje kompetencje i umiejętności m.in. z zakresu przedsiębiorczość i obsługi klienta.

Kolejne wystąpienie poprowadziła Pani Anna Szczepkowska – Visualchoach, która  pokazała nam że warto wzbogacać tekst o obraz. Na co dzień Pani Anna ilustruję procesy, idee, teksty a także wykorzystuje mowę rysunkiem w procesach coachingowych. Każdy z uczestników miał okazję przekonać się, że umie rysować i że trening czyni mistrzem.

Ostatnia część spotkania poświęcona została sieciowaniu nauczycieli w wybranych grupach tematycznych :Koła zainteresowań Pierwszej Pomocy HOPR oraz Edukacji Morskiej. Uczestnicy i uczestniczki dobrali/ły się w grupy w ramach których będą tworzyć Sieć Samodoskonalenia się Nauczycieli.