» Jak kwiaty zimują? – pierwsze spotkania Kliniki dla Roślin w Domu Sąsiedzkim Jaśkowa 7

Jak pielęgnować rośliny domowe, gdy brakuje światła? Które rośliny lubią zimę? Czy zapomniany grudnik wraca do łask? Tym tematem Klinika dla Roślin rozpoczyna swoją działalność w Domu Sąsiedzkim Jaśkowa 7. W programie wymiany roślin i adopcje, rozsady, a przede wszystkim edukacja i  doświadczeń miłośników roślin i kwiatów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 11.12.2021 w godzinach 11-14, ul. Jaśkowa Dolina 7.

Klinika dla Roślin jest projektem non-profit Domu Sąsiedzkiego Jaśkowa 7, prowadzonego przez Stowarzyszenie Morena. Grupa ma na celu integrację mieszkanek i mieszkańców Wrzeszcza oraz sąsiednich dzielnic wokół wspólnej pasji.  Działalność Kliniki dla Roślin to comiesięczne spotkania w każdą drugą sobotę miesiąca w godzinach 11-14. Wystarczy zgłosić swoją chęć uczestnictwa do koordynatorki Malwiny Kozłowskiej na nr 515 151 802 lub email mk@morena@org.pl 

Każde spotkanie będzie poświęcone innej tematyce, będzie miało swojego bohatera miesiąca oraz przede wszystkim będzie okazją do uzyskania rady ekspertki od pielęgnacji roślin – pani Izabeli Jasińskiej, która w swoim domu prowadzi „szpitalik” dla roślin. Każdy może przynieść swój niedomagający kwiatek i poradzić się, co zrobić, by go uratować. Co miesiąc będzie też odbywać się wymiana roślinek, rozsadzanie oraz ich adopcja.

Program 11.12.2021

  • 11:00-12:00 – konsultacje: co dolega mojej roślinie? – można przyjść z własną roślinką, a my spróbujemy ją zdiagnozować i zalecić właściwą pielęgnację.
  • 12:00-12:30 – Pogadanka na temat pielęgnacji kwiatów w zimie.
  • 12:30-12:45 – Roślina miesiąca – GRUDNIK
  • 12:45-14:00 – Rozsady i adopcja – niech młode roślinki pójdą w świat.

Organizatorzy chętnie przyjmą materiały do rozsadów, m.in. niepotrzebne pudełka po jogurtach lub lodach, sałatkach, ziemię, keramzyt, doniczki lub akcesoria ogrodnicze.

Szczegółowe informacje zostają regularnie publikowane na grupie w mediach społecznościowych, pod linkiem: https://www.facebook.com/groups/klinikadlaroslin, do której serdecznie zapraszają.