Fundusz Młodzieżowy wystartował! - Stowarzyszenie Morena

 

Chcecie coś zmienić w swoim otoczeniu, macie pomysł na działanie, ale brakuje Wam środków na realizację? Fundusz Młodzieżowy jest właśnie dla Was!

Rusza konkurs wniosków Funduszu Młodzieżowego edycja 2017! Już 25 września na stronie funduszmlodziezowy.pl zostanie uruchomiony system rejestracji, w którym będzie można złożyć swój projekt.

W tegorocznej edycji projektu mogą brać udział grupy nieformalne składające się z 4 osób od 13 do 26 roku życia. Fundusz Młodzieżowy zakłada realizację projektu przez młodzież na rzecz lokalnej społeczności. Planowane działania odbywają się między 15 października, a 29 grudnia 2017.

W poprzednich latach zrealizowanych zostało 521 projektów. Choć kwota 500 złotych wydaje się niewielka, młodzi ludzie udowadniają że dzięki niej są w stanie zrealizować wartościowe inicjatywy. Do tej pory dotarli już do 17 640 osób!

Fundusz Młodzieżowy którego operatorem jest Stowarzyszenie Morena zachęca młodych ludzi do realizacji pomysłów i umożliwia rozwój ich pasji, zainteresowań oraz rozwój szeregu kompetencji społecznych i indywidualnych. Dodatkowo wpływa na budowanie w młodych ludziach poczucia odpowiedzialności za ich otoczenie.

Inicjatywy podejmowane do tej pory wpisywały się w różne obszary tematyczne takie jak sport, sztuka, ekologia, praca z dziećmi, wolontariat itp.

Nie zwlekaj! Działaj!

www.funduszmlodziezowy.pl

 

Fundusz Młodzieżowy jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska oraz współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.